TEMPE Kimyasal Yem Sanayii A.Ş.

1Bizimle irtibata geçip ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
2Siparişlerinizi telefon üzerinden veya mail üzerinden iletebilirsiniz.
3Toplu alımlarda ücretsiz şekilde size ulaştırabiliriz

Bize telefon üzerinden ulaşmak için +90 (216) 484 63 20 veya mail üzerinden ulaşmak için destek[ @ ]tempe.com.tr adresini kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..!

Performans Buzağı

Buzağı yemleri için Zİnpro organik çinko, selenyum mineralleri, butirik asit, maya kültürü ve toksin bağlayıcı içeren, bağışıklık sistemini güçlendirerek buzağıların sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümelerini sağlayan zengin içerikli tamamlayıcı bir üründür.

Ürün İçeriği:

Organik çinko, organik selenyum, butirik asit, maya kültürü ve toksin bağlayıcılar

Kullanım amaçları : 

Yeni doğmuş buzağıların sindirim sistemi steril olup, ilk nefes ve süt emme ile mikroorganizmalar çoğalmaya başlar. Yetersiz veya düşük kaliteli kolostrumun yol açacağı sorunların önlenmesinde hızlı ve dengeli bir mikroflora oluşmasında Performans Buzağı önemli bir rol üstlenir.

Butirik asit içindeki ana sütü kokusunu veren butirin etkisi ile karma ve kaba yem tüketimi erken başlar. Vili epitelyum dokusu hızla yenilendiğinden besin maddelerinden emilme hızlanır. Buzağı ölümleri azalır. İştahsızlık sorunu yaşanmaz.

Performans buzağı kaba ve karma yem tüketiminin erken başlamasını sağlayarak rumen gelişimini teşvik eder.

Güçlü bir iskelet yapısı, bacak eklemleri ve tırnak dokusundaki olumlu etkileri, selenyumdan dolayı beyaz kas hastalığı riskinin azalması 'Performans Buzağı' kullanımının beklenen sonuçlarıdır.

Buzağı ishellerinin özellikle de crypto kaynaklı ishallerin, maya kültürü içindeki yüksek miktarda bulunan galaktozamin etkisi ile daha az sıklıkla görülmesini ve daha hafif geçirilmesini sağlar.

Kullanım dozu :

Buzağı başına günde 20 gram, Ton yeme 2 kg.

Yukarı Git