TEMPE Kimyasal Yem Sanayii A.Ş.

1Bizimle irtibata geçip ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
2Siparişlerinizi telefon üzerinden veya mail üzerinden iletebilirsiniz.
3Toplu alımlarda ücretsiz şekilde size ulaştırabiliriz

Bize telefon üzerinden ulaşmak için +90 (216) 484 63 20 veya mail üzerinden ulaşmak için destek[ @ ]tempe.com.tr adresini kullanabilirsiniz.. Teşekkürler..!

MOS+Beta Glukan, Likit veToz Formda Maya Hücre Duvarı

 

Bileşimi : Saccharomyces cerevisia maya kültürünün enzimatik olarak hidrolize edilmesiyle elde edilen hücre duvarındaki Mannan Oligosakkaritleri (MOS) ve Beta Glukanları içerir.

Etki Şekli : Bu ürünü oluşturan yapılardan bir tanesi olan MOS zararlı bakteriler(E.Coli, Salmonella vb..) tarafından besin kaynağı olarak tutulurlar. Fakat bu patojenler MOS’u molekül yapısından dolayı sindiremezler ve MOS’a bağlı şekilde dışarı atılırlar. İçerdiği MOS sindirim sisteminde laktobasil ve bifidobakteriler gibi faydalı bakteriler tarafından besin kaynağı olarak kullanılabilirler. Bu bakterilerin hızlı artışı diğer patojenlerin barsak florasında çoğalmalarını engeller. Yapısını oluşturan Beta Glukanlar protein yapısında olup bağışıklığı uyarıcı etkiye sahiptirler. Vücuda dışardan alınmış yabancı mikroba karşı bağışıklık sisteminin uyarılmasında etkin rol oynarlar. Bu rolde Beta Glukanlar brincil etkisi makrofaj aktivasyonudur ve kemik iliğindeki nötrofil serisindeki hücrelerin yapımını artırır. Ayrıca bu uyarı mekanizması sonucunda oluşan antikorların etkinliğini artırırlar. Beta Glukanlar başta DON, Okratoksin, T-2 gibi suda çözünmeyen monopolar toksinler olmak üzere tüm toksinleri yüksek düzeyde bağlama gücüne sahiptir. Ürün toksin bağlayıcı etkisiyle yem kaynaklı toksin riskini en aza indirir. Ürünün toz ve likit olmak üzere iki formununbulunması kullanımda kolaylık sağlar. Özellikle buzağılarda ciddi bir sorun olan Crypto (Cryptosporidium parvum) kaynaklı ishallerin önlenmesinde çok etkilidir. Bunun yanında yemlerin sindirilebilirliğini ve yem tüketimini arttırır, doğal probiyotik etkisi ile sindirimi düzenleyici etkisi vardır, buzağılarda doğal rumen florasının gelişmesine katkı sağlar.

Kullanım Şekli ve Dozu : Toz formu : Buzağılarda 1-2kg/ton yem, yetişkin süt ve besi sığırlarında 1-2 kg/ton yemdir. Likit formu : Buzağılarda günlük hayvan başı 3,6-7,3ml, yetişkin süt ve besi sığırlarında 12,5 ml’dir.

Ambalaj Şekli : 25 kg’lık torbalarda ve 9.6 lt’lik bidonlarda

Yukarı Git